Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Woj. Lubuskiego ul. Grottgera 7, Zielona Góra
Uczestniczyliśmy w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Pomorskich

Uczestniczyliśmy w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Pomorskich

Pan Jacek Wójcicki, Wójt gminy Deszczno będzie uczestniczył z ramienia Zrzeszenia Prezydentów Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego w obradach Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Pomorskich, które odbywało się na Zamku w Gniewie w dniach 10 - 11 kwietnia br. Pan Wójt przedstawił stanowiska dotychczas wypracowane przez Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych oraz omówił stanowiska Zrzeszenia ws. regulacji prawnych związanych z gospodarką leśną oraz w sprawie zmiany Uchwały Rady Ministrów dot. ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy

X Ogólnopolska Konferencja BGK dla jst

X Ogólnopolska Konferencja BGK dla jst

Przewodniczący Zrzeszenia PBiWWL, Wadim Tyszkiewicz - Prezydent Miasta Nowej Soli był uczestnikiem i prelegentem X Ogólnopolskiej Konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego "Inwestycje w rozwój" (09.-10.04.2014r.), która zorganizowana została pod patronatem honorowym Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego. W bloku pn. "Wizja rozwoju", w którym uczestniczyli Jan Krzysztof Bielecki, prof. Janusz Czapliński, prof.

Spotkanie z Ministrem Środowiska

Spotkanie z Ministrem Środowiska

 

Dnia 3 kwietnia 2014r. w siedzibie Ministerstwa Środowiska w Warszawie z Ministrem Środowiska Maciejem H. Grabowskim i Zastępczynią Dyrektora Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przyrody Małgorzatą Kacprzycką-Skrocką, spotkali się przedstawiciele Zrzeszenia

Spotkanie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Pozarządowych

Spotkanie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Pozarządowych

 

Zakończyło się spotkanie konsultacyjne OPOS. W Poznaniu dyskutowano o poprawkach do projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw.

Debata Prezydentów Miast - Samorząd 3.0

Debata Prezydentów Miast - Samorząd 3.0

Prezes Zrzeszenia Prezydentów Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego, Prezydent Nowej Soli - Wadim Tyszkiewicz, 20 lutego uczestniczył w Debacie Prezydentów Miast zorganizowanej przez Stowarzyszenie Forum Od-nowa 2011. Uczestnikami debaty byli również Prezydent Poznania - Ryszard Grobelny, Prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc, Michał Olszewski - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawa. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Samorząd 3.0

Zapraszamy do oglądnięcia relacji video tutaj

 

Debata była wyjątkową okazją do zapoznania się z głosami wyróżniających się samorządowców pochodzących z miast o różnej wielkości, odmiennych uwarunkowaniach i innych wyzwaniach. T. Ferenc akcentował znaczenie w Rzeszowie ludzi młodych, R. Grobelny stawiał na ogół mieszkańców i ich etos pracy, M. Olszewski podkreślał otwartość stolicy, a W. Tyszkiewicz optował za nadaniem priorytetu gospodarce.

News Feeds:
Wynagrodzenie wójtów i burmistrzów PDF Drukuj Email

14.02.2012 Związek Gmin Wiejskich RP złożył do Komisji Sejmowej Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej postulat o odpolitycznienie wójtowskich wynagrodzeń. Chodzi o zapisy Ustawy o pracownikach samorządowych, które stanowią, że wynagrodzenie wójta ustala rada gminy w drodze uchwały - w opinii zainteresowanych nie gwarantuje to pewności niektórych świadczeń. Dlatego w postulacie zawarto wniosek o wprowadzenie przepisów, które na stałe wprowadzą obligatoryjny dodatek funkcyjny w minimalnej wysokości) (obecnie jest on fakultatywny i określono tylko jego górny pułap co do wysokości). Jak wyjaśnia pzrewodniczący ZGWRP Mariusz Poznański powoduje to, iż w sytuacji gdy rada w większosći reprezentuje opcję opozycyjną wobec wójta, jest on "obcinany" w pierwszej kolejności. 
Jednocześnie Związek Miast Polskich wnioskuje do Prezydenta RP o możliwość podjęcia inicjatywy legislacyjnej w kwestii socjalnej: zabezpieczenia tych włodarzy, którzy odchodzą po kliku kadencjach bez możliwości powrotu do pierwotnie wykonywanego zawodu. (jedna z proponowanych opcji zakłada, iż kwartalna dziś odprawa mogła obejmować tyle kwartałów ile dany burmistrz pełnił swoją funkcję).
Temat ten również poruszył poseł PiS Stefan Strzałkowski  w interpelacji ze stycznia br. (PEŁEN TEKST INTERPELACJI TUTAJ) - oczekuje na odpowiedź. 

 

Zaloguj się

Copyright © 2014. lubuskiegminy.pl. Designed by Shape5.com