Członkowie Zrzeszenia

Członkami Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego są wszystkie 82 gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie województwa lubuskiego. Jesteśmy jednyną organizacją w Polsce zrzeszającą wszystkie gminy z danego regionu w jednej organizacji.

 

1.  Babimost - gmina miejsko- wiejska, powiat zielonogórski 
     Reprezentant - Bernard Radny, Burmistrz
     Urząd Miejski
     Rynek 3, 66-110 Babimost
     www.babimost.pl
2.  Bledzew - gmina wiejska, powiat międzyrzecki
     Reprezentant - Leszek Zimny, Wójt
     Urząd Gminy
     ul. Kościuszki 16
     66-350 Bledzew
     www.bledzew.pl
3.  Bobrowice - gmina wiejska, powiat krośnieński
     Reprezentant - Marek Babul, Wójt
     Urząd Gminy
     Bobrowice nr 131
     66-627 Bobrowice
     www.bobrowice.pl
4.  Bogdaniec - gmina wiejska, powiat gorzowski ziemski
     Reprezentantka - Krystyna Pławska, Wójt
     Urząd Gminy
     ul. Mickiewicza 45
     66-450 Bogdaniec
     www.bogdaniec.pl
5.  Bojadła - gmina wiejska, powiat zielonogórski
     Reprezentant - Grzegorz Doszel, Wójt
     Urząd Gminy
     ul. Sulechowska 35
     66-130 Bojadła
     www.bojadla.pl
6.  Brody - gmina wiejska, powiat żarski
     Reprezentant - Ryszard Kowalczuk, Wójt
     Urząd Gminy
     Rynek 2
     68-343 Brody
     www.brody.pl
7.  Brzeźnica - gmina wiejska, powiat żagański
     Reprezentant - Jerzy Adamowicz, Wójt
     Urząd Gminy
     ul. Zielonogórska 30
     68-113 Brzeźnica
     www.brzeznica.com.pl
8.  Bytnica - gmina wiejska, powiat krośnieński
     Reprezentant - Leszek Olgrzymek, Wójt
     Urząd Gminy
     Bytnica nr 52
     66-630 Bytnica
     www.bytnica.pl
9.  Bytom Odrzański - gmina miejsko-wiejska, powiat nowosolski
     Reprezentant - Jacek Sauter, Burmistrz
     Urząd Miejski
     Rynek 1
     67-115 Bytom Odrzański
     www.bytomodrzanski.pl
10. Cybinka - gmina miejsko-wiejska, powiat słubicki
      Reprezentant - Marek Kołodziejczyk, Burmistrz
      Urząd Miejski
      ul. Szkolna 25
      69-108 Cybinka
      www.cybinka.pl
11. Czerwieńsk - gmina miejsko-wiejska, powiat zielonogórski
      Reprezentant - Piotr Iwanus, Burmistrz
      Urząd Miejski
      Rynek 25
      66-016 Czerwieńsk
      www.czerwiensk.pl
12. Dąbie - gmina wiejska, powiat krośnieński 
      Reprezentantka - Krystyna Bryszewska, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Szeroka 4
      66-615 Dąbie
      www.dabie.pl
13. Deszczno - gmina wiejska, powiat gorzowski
      Reprezentant - Paweł Tymszan, Wójt
      Urząd Gminy
      Deszczno nr 63
      66-615 Deszczno
      www.deszczno.pl
14. Dobiegniew - gmina miejsko-wiejska, powiat strzelecko - drezdenecki
      Reprezentant - Leszek Waloch, Burmistrz
      Urząd Miejski
      ul. Dembowskiego 2
      66-520 Dobiegniew
      www.dobiegniew.pl
15. Drezdenko - gmina miejsko- wiejska, powiat strzelecko - drezdenecki
      Reprezentant - Maciej Pietruszak, Burmistrz
      Urząd Miejski
      ul. Warszawska 1
      55-530 Drezdenko
      www.drezdenko.pl
16. Gorzów Wielkopolski - miasto na prawach powiatu
      Reprezentant - Jacek Wójcicki, Prezydent
      Urząd Miejski
      ul. Sikorskiego 3-4
      66-400 Gorzów Wlkp
      www.gorzow.pl
17. Gozdnica - gmina miejska, powiat żagański
      Reprezentant - Krzysztof Jarosz, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Świerczewskiego 2
      68-130 Gozdnica
      www.gozdnica.pl                                                                                
18. Górzyca - gmina wiejska, powia słubicki
      Reprezentant - Robert Stolarski, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. I Maja 1
      69-113 Górzyca
      gmina.gorzyca.pl
19. Gubin – gmina miejska, powiat krośnieński
      Reprezentant - Bartłomiej Bartczak, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Piastowska 24
      66-620 Gubin
      www.gubin.pl
20. Gubin - gmina wiejska, powiat krośnieński
      Reprezentant - Zbigniew Barski, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Obróńców Pokoju 20
      66-620 Gubin
      www.gminagubin.pl
21. Iłowa - gmina miejsko-wiejska, powiat żagański
      Reprezentant - Paweł Lichtański, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Żeromskiego 27
      68-120 Iłowa
      www.ilowa.pl
22. Jasień - gmina miejsko-wiejska, powiat żarski
      Reprezentantka - Andrzej Kamyszek, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. XX-lecia 20
      68-320 Jasień
      www.jasien.com.pl
23. Kargowa - gmina miejsko-wiejska, powiat zielonogórski 
      Reprezentant - Jerzy Fabiś, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 33
      66-120 Kargowa
      www.kargowa.pl
24. Kłodawa - gmina wiejska, powiat gorzowski 
      Reprezentantka - Anna Mołodciak, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Gorzowska 40
      66-415 Kłodawa
      www.klodawa.pl
25. Kolsko - gmina wiejska, powiat nowosolski
      Reprezentant - Henryk Matysik, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Piastowska 12
      67-415 Kolsko
      kolsko.biuletyn.net
26. Kostrzyn nad Odrą - gmina miejska, powiat gorzowski
      Reprezentant - dr Andrzej Kunt, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Graniczna 2
      66-470 Kostrzyn nad Odrą
      www.kostrzyn.pl
27. Kożuchów - gmina miejsko-wiejska, powiat nowosolski
      Reprezentant - Paweł Jagasek, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1a
      67-120 Kożuchów
      www.kozuchow.pl
28. Krosno Odrzańskie - gmina miejsko-wiejska, powiat krośnieński
      Reprezentant - Marek Cebula, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Parkowa 1
      66-600 Krosno Odrzańskie
      www.krosnoodrzanskie.pl
29. Krzeszyce - gmina wiejska, powiat sulęciński 
      Reprezentant - Stanisław Peczkajtis, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Skwierzyńska 16
      66-435 Krzeszyce
      www.krzeszyce.pl
30. Lipinki Łużyckie - gmina wiejska
      Reprezentant - Michał Morżak, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Główna 9
      68-213 Lipinki Łużyckie
      www.bip.lipinki-luzyckie.pl
31. Lubiszyn - gmina wiejska, powiat gorzowski
      Reprezentant - Artur Terlecki, Wójt
      Urząd Gminy
      Plac Jedności Robotniczej 1
      66-433 Lubiszyn
      www.lubiszyn.pl
32. Lubniewice - gmina miejsko-wiejska, powiat sulęciński
      Reprezentant - Tomasz Jaskuła, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Jana Pawła II 51
      69-210 Lubniewice
      www.lubniewice.pl
33. Lubrza - gmina wiejska, powiat świebodziński
      Reprezentant - Ryszard Skonieczek, Wójt
      Urząd Miasta
      ul. Świebodzińska 68
      66-218 Lubrza
      www.lubrza.pl
34. Lubsko - gmina miejsko-wiejska, powiat żarski
      Reprezentant - Lech Jurkowski, Burmistrz
      Plac Wolności 1
      68-300 Lubsko
      www.lubsko.pl
35. Łagów - gmina wiejska, powiat świebodzińśki
      Reprezentant - Czesław Kalbarczyk, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. 1 Lutego 7
      66-200 Łagów
      www.lagow.pl                                                 
36. Łęknica - gmina miejska, powiat żarski
      Reprezentant - Piotr Kuliniak, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Żurawska 1
      68-208 Łęknica
      www.leknica.pl
37. Małomice - gmina miejsko-wiejska, powiat żagański
      Reprezentantka - Małgorzata Sendecka, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Plac Konstytucji 3 Maja 1
      67-320 Małomice
      www.malomice.pl
38. Maszewo - gmina wiejska, powiat świebodziński
      Reprezentant - Dariusz Jarociński, Wójt
      Maszewo nr 71
      66-614 Maszewo
      www.maszewo.net.pl
39. Międzyrzecz - gmina miejsko-wiejska, powiat międzyrzecki
      Reprezentant - Remigiusz Lorenz, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1
      66-300 Międzyrzecz
      www.miedzyrzecz.pl
40. Niegosławice - gmina wiejska, powiat żagański
      Reprezentant - Jan Kosiński, Wójt
      Urząd Gminy
      Niegosławice nr 55
      67-312 Niegosławice
      www.niegoslawice.pl
41. Nowa Sól - gmina wiejska, powiat nowosolski
      Reprezentantka - Izabela Bojko, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Moniuszki 3a
      67-100 Nowa Sól
      www.gminanowasol.pl
42. Nowa Sól – miasto, powiat nowosolski
      Reprezentant - Wadim Tyszkiewicz, Prezydent
      Urząd Miasta
      ul. Piłsudskiego 12
      67-100 Nowa Sól
      www.nowasol.pl
43. Nowe Miasteczko - gmina miejsko-wiejska, powiat nowosolski
      Reprezentantka - Danuta Wojtasik, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 2
      67-124 Nowe Miasteczko
      www.nowemiasteczko.pl
44. Nowogród Bobrzański - gmina miejsko-wiejska, powiat zielonogórski
      Reprezentant - Paweł Mierzwiak, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Słowackiego 11
      66-010 Nowogród Bobrzański
      www.nowogrodbobrz.pl
45. Ośno Lubuskie - gmina miejsko-wiejska, powiat słubicki
      Reprezentant - Stanisław Kozłowski, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1
      69-220 Ośno Lubuskie
      www.osno.pl
46. Otyń - gmina wiejska, powiat nowosolski
      Reprezentantka - Barbara Wróblewska, Wójt
      Urząd Gminy
      Rynek 1
      67-106 Otyń
      www.otyn.pl
47. Przewóz - gmina wiejska, powiat żarski
      Reprezentant - Ryszard Klisowski, Wójt
      Urząd Gminy
      Plac Partyzantów 1
      68-132 Przewóz
      www.przewoz.com.pl
48. Przytoczna - gmina wiejska, powiat międzyrzecki
      Reprezentant - Bartłomiej Kucharyk, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Rokitniańska 4
      66-340 Przytoczna
      www.przytoczna.pl
49. Pszczew - gmina wiejska, powiat międzyrzecki
      Reprezentant - Waldemar Górczyński, Wójt
      Urząd Gminy
      Rynek 13
      66-300 Pszczew
      www.pszczew.pl
50. Rzepin - gmina miejsko-wiejska, powiat słubicki
      Reprezentant - Sławomir Dudzis, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Plac Ratuszowy 1
      69-110 Rzepin
      www.rzepin.pl
51. Santok - gmina wiejska, powiat gorzowski
      Reprezentant - Józef Ludniewski, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Gorzowska 59
      66-431 Santok
      www.santok.pl
52. Siedlisko - gmina wiejska, powiat nowosolski
      Reprezentant - Dariusz Straus, Wójt
      Urząd Gminy
      Plac Zamkowy 6
      67-112 Siedlisko
      www.siedlisko.pl
53. Skąpe - gmina wiejska, powiat świebodziński
      Reprezentant - Zbigniew Woch, Wójt
      Skąpe nr 65
      66-213 Skąpe
      www.skape.pl
54. Skwierzyna - gmina miejsko-wiejska, powiat międzyrzecki
      Reprezentant - Lesław Hołownia, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1
      66-440 Skwierzyna
      www.skwierzyna.pl
55. Sława - gmina miejsko – wiejska, powiat wschowski
      Reprezentant - Cezary Sadrakuła, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Henryka Pobożnego 10
      67-410 Sława
      www.slawa.pl
56. Słońsk - gmina wiejska, powiat sulęciński
      Reprezentant - Janusz Krzyśków, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Władysława Sikorskiego 15
      66-436 Słońsk
      www.slonsk.pl
57. Słubice - gmina miejsko-wiejska, powiat słubicki
      Reprezentant - Tomasz Ciszewicz, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Akademicka 1
      69-100 Słubice
      www.slubice.pl
58. Stare Kurowo - gmina wiejska, powiat strzelecko-drezdenecki
      Reprezentant - Wiesław Własak, Wójt
      Urząd Gmina
      ul. Daszyńskiego 1
      66-540 Stare Kurowo
      www.starekurowo.pl
59. Strzelce Krajeńskie - gmina miejsko- wiejska, powiat strzelecko - drezdecki 
      Reprezentant - Mateusz Feder, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Al. Wolności 48
      66-500 Strzelce Krajeńskie
      www.strzelce.pl
60. Sulechów - gmina miejska, powiat zielonogórski
      Reprezentant - Ignacy Odważny, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Plac Ratuszowy 6
      66-100 Sulechów
      www.sulechow.pl
61. Sulęcin - gmina miejsko-wiejska, powiat sulęciński
      Reprezentant - Dariusz Ejchart, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Lipowa 18
      69-200 Sulęcin
      www.sulecin.pl
62. Szczaniec - gmina wiejska, powiat świebodziński
      Reprezentant - Krzysztof Neryng, Wójt
      Urząd Gminy
      Szczaniec nr 73
      66-225 Szczaniec
      www.szczaniec.pl
63. Szlichtyngowa - gmina miejsko-wiejska, powiat wschowski
      Reprezentantka - Elżbieta Rahnefeld, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1
      67-407 Szlichtyngowa
      www.szlichtyngowa.pl
64. Szprotawa - gmina miejsko-wiejska, powiat żagański 
      Reprezentant - Józef Rubacha, Burmistrz
      Rynek 45
      67-300 Szprotawa
      www.szprotawa.pl
65. Świdnica - gmina wiejska, powiat zielonogórski
      Reprezentant - Adam Jaskulski, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Długa 38
      66-008 Świdnica
      www.swidnica.zgora.pl
66. Świebodzin - gmina miejsko-wiejska, powiat świebodziński
      Reprezentant - Dariusz Bekisz, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Rynkowa 2
      66-200 Świebodzin
      www.swiebodzin.eu
67. Torzym - gmina miejsko- wiejska, powiat sulęciński
      Reprezentant - Ryszard Stanulewicz, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. Wojska Polskiego 32
      66-235 Torzym
      www.torzym.pl
68. Trzciel - gmina miejsko-wiejska, powiat międzyrzecki
      Reprezentant - Jarosław Kaczmarek, Burmistrz
      Urząd Miejski
      ul. Poznańska 22
      66-320 Trzciel
      www.trzciel.pl
69. Trzebiechów - gmina wiejska, powiat zielonogórski
      Reprezentantka - Izabela Staszak, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Sulechowska 2
      66-132 Trzebiechów
      www.trzebiechow.pl
70. Trzebiel - gmina wiejska, powiat żarski
      Reprezentant - Marek Iwlew, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Żarska 41
      68-212 Trzebiel
      www.trzebiel.pl
71. Tuplice - gmina wiejska, powiat żarski
      Reprezentantka - Katarzyna Kromp, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Mickiewicza 27
      68-219 Tuplice
      www.tuplice.pl
72. Witnica - gmina miejsko-wiejska, powiat gorzowski
      Reprezentant - Dariusz Jaworski, Burmistrz
      Urząd Miasta
      ul. KRN 6
      66-460 Witnica
      www.witnica.pl
73. Wschowa - gmina miejsko-wiejska, powiat wschowski
      Reprezentantka - Danuta Patalas, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1
      67-400 Wschowa
      www.wschowa.pl
74. Wymiarki - gmina wiejska, powiat żagański
      Reprezentant - Wojciech Olszewski, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Księcia Witolda 5
      68-131 Wymiarki
      www.wymiarki.pl
75. Zabór - gmina wiejska, powiat zielonogórski
      Reprezentant - Robert Sidoruk, Wójt
      Urząd Wójta
      ul. Lipowa 15
      66-003 Zabór
      www.zabor.bip.net.pl
76. Zbąszynek - gmina miejsko-wiejska, powiat świebodziński
      Reprezentant - Wiesław Czyczerski, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1
      66-210 Zbąszynek
      www.zbaszynek.pl
77. Zielona Góra - miasto na prawach powiatu
      Reprezentant - Janusz Kubicki, Prezydent
      Urząd Miasta
      ul. Podgórna 22
      65-424 Zielona Góra
      www.zielona-gora.pl
78. Zwierzyn – Gmina wiejska, powiat strzelecko-drezdenecki
      Reprezentant –Tomasz Marć, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Wojska Polskiego 8
      66-542 Zwierzyn
      www.zwierzyn.pl
79. Żagań - miasto, powiat żagański
      Reprezentant - Daniel Marchewka, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Pl. Słowiański 17
      68-100 Żagań
      umzagan.nazwa.pl
80. Żagań - gmina wiejska, powiat żagański
      Reprezentant - Tomasz Niesłuchowski, Wójt
      Urząd Gminy
      ul. Armii Krajowej 9
      68-100 Żagań
      www.gminazagan.pl
81. Żary - miasto, powiat żarski
      Reprezentantka - Danuta Madej, Burmistrz
      Urząd Miasta
      Rynek 1-5
      68-200 Żary
      www.zary.pl
82. Żary - gmina wiejska, powiat żarski
      Reprezentant - Leszek Mrożek, Wójt
      Urząd Gminy
      Al. Jana Pawła II 6
      68-200 Żary
      www.gminazary.pl

1.

NASZE STANOWISKA
 
O.P.O.S.
OPINIE CZŁONKÓW ZRZESZENIA
 
SEJM-SENAT-PREZYDENT
SYGNAŁ ŚRODOWISKOWY
 
ZRZESZENIE W MEDIACH

Kalendarium

poprzednim miesiącu listopad 2017 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Facebook

Odliczamy

do rozpoczęcia szóstego w tym roku Konwentu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego w Żarach (Ratusz) pozostało
Odliczanie zapewnia Go Mylo Countdown

Sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności dla prezydentów, burmistrzów i wójtów?

TAK - 47.2%
NIE - 46%
Nie mam zdania - 6.8%

Wszystkie głosy: 176
Głosowanie na tą sondę zakończone aktywne: 01 Lis 2017 - 00:00

bottom
01.png02.png04.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png
 
Copyright © 2014. lubuskiegminy.pl Designed by: