Sebastian Ciemnoczołowski w sprawie e-urząd

(dotyczy: artykuły w Gazeta Lubuska 14.07.2014 "E-urząd za 25 mln zł nie działa jak należy?"; Gazeta Lubuska 15.07.2014 "Prezent, a gminy nie korzystają", Radio Zachód 14.07.2014 )

Sprawa wdrażania sztandarowego projektu województwa pod nazwą e-urząd to kolejny przykład, w którym pani Elżbieta Polak nie pierwszy już raz wykazuje brak kwalifikacji nie tylko merytorycznych ale i politycznych, aby sprawować tak ważną funkcję samorządową jaką jest marszałek województwa lubuskiego.

Jak mawiał klasyk: „Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie". Arogancja jaką zademonstrowała pani marszałek, traktując wójtów, burmistrzów i prezydentów, dyskwalifikuje ją w sensie politycznym absolutnie. Bo czy może być tak, że 99,9% włodarzy gmin się myli, na niczym się nie zna, a jedyna wiedza i mądrość są wyłącznym zasobem pani marszałek, niedostępnym dla maluczkich wójtów i burmistrzów?

W polityce, w sprawie przecież nie filozoficznej czy ideowej, a konkretnej, projektowej, aż tak puszczać nerwy nie mogą, tym bardziej, że nikt personalnie pani Polak nie atakował. Samorządowcy po prostu powiedzieli jak jest prostymi słowy: e-urząd to fikcja. Po prostu nie działa. A czy wydano masę publicznych pieniędzy niecelowo, to już inna kwestia. Pewnie niedługo się o tym przekonamy. System jest po prostu tak zaprojektowany, że gdyby go wprowadzić z życie, wydłużyłby proces administracyjny dwukrotnie. Po prostu jest źle wymyślony i wdrażany. I mówią o tym specjaliści w gminach, a nie politycy. Przecież przyczyną tego, że system w 99% samorządów nie działa nie jest chęć zrobienia pani marszałek na złość. Nie musi się też ona na tym znać, bo nie ona go wymyśliła, ale obowiązkiem jej jest nadzorować procesy i je naprawiać jeśli źle działają. Samorządowcy jako praktycy mówią o tym po to, aby właśnie to robić, a nie po próżnicy atakować, bo szkoda nam na to czasu, a i przyjemności w tym nie ma za grosz. Pani marszałek wolała nas jednak zbesztać zamiast rozmawiać.

Ciekawe co na to wszystko władze PO w regionie? Zbliżają się najważniejsze w województwie wybory samorządowe. Ciekawe czy tym zachowaniem pani marszałek pozyskała partii włodarzy w gminach, a to właśnie oni bardzo często kreują lokalną opinię społeczną. Bardzo wielu z nich wybierana jest systematyczne na kolejne kadencje. To oni mają prawdziwą, bezpośrednią legitymację wyborczą. Takiej brakuje pani Elżbiecie Polak i może w tym leży przyczyna tego, że najwyraźniej straciła kontakt z otaczającą ją praktyką dnia codziennego.

Polityki nie uprawia się emocjami, tylko spokojnie, w konsensusie, dyskusji i z chłodną głową. Będąc w niej tyle lat pani marszałek widocznie nie przyswoiła sobie tych atrybutów, więc i pewnie już ich nie przyswoi. W trudnych dla PO czasach władze regionalne partii powinny się mocno zastanowić nad takim kandydatem na marszałka województwa, który atrybuty te posiada, jeśli będą jeszcze miały możliwość takiego kandydata wskazywać po 16 listopada. Pani marszałek Platformie za bardzo w tym pomogła.

 

Sebastian Ciemnoczołowski,

Burmistrz Kargowej

(źródło: https://www.facebook.com/s.ciemnoczolowski?fref=ts )

 

18.07.2014

 

 

 

 

NASZE STANOWISKA
 
O.P.O.S.
OPINIE CZŁONKÓW ZRZESZENIA
 
SEJM-SENAT-PREZYDENT
SYGNAŁ ŚRODOWISKOWY
 
ZRZESZENIE W MEDIACH

Kalendarium

poprzednim miesiącu wrzesień 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 36 1 2 3 4 5 6 7
week 37 8 9 10 11 12 13 14
week 38 15 16 17 18 19 20 21
week 39 22 23 24 25 26 27 28
week 40 29 30

Facebook

Odliczamy

do rozpoczęcia trzeciego w tym roku Konwentu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego (nad morzem)
Odliczanie zapewnia Go Mylo Countdown

Sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności dla prezydentów, burmistrzów i wójtów?

TAK - 47.2%
NIE - 46%
Nie mam zdania - 6.8%

Wszystkie głosy: 176
Głosowanie na tą sondę zakończone aktywne: 01 Lis 2017 - 00:00

bottom
01.png02.png04.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png
 
Copyright © 2014. lubuskiegminy.pl Designed by: