Europejskie Regiony Gospodarki Społecznej – Lubuskie Forum 2018

Na prośbę Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze przekazujemy zaproszenie na Lubuskie Forum - Europejskie Regiony Gospodarki Społecznej.
Przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, instytucji wspierających sektor ekonomii społecznej, administracji rządowej, samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, przedstawicieli nauki, a także biznesu – zapraszamy do udziału w Europejskich Regionach Gospodarki Społecznej – Lubuskie Forum 2018, które odbędzie się 28 września w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze.

Celem forum jest popularyzacja działań, związanych z sektorem ekonomii społecznej (ES), wymiana doświadczeń oraz skuteczne implementowanie dobrych praktyk na poziomie lokalnym i regionalnym. Ponadto, łączenie środowisk, związanych z sektorem ekonomii społecznej, podnoszenie kompetencji osób działających w obszarze ES, prowadzące do zwiększenia wykorzystania narzędzi ekonomii społecznej w rozwoju społeczności lokalnych.

W ramach forum zostanie podjęty dialog między innymi nt.: działań na rzecz tworzenia porządku prawnego i społecznego, sprzyjającego rozwojowi ekonomii społecznej w Polsce i regionie, sieciowania podmiotów ekonomii społecznej, warunków koniecznych do dobrego funkcjonowania przedsiębiorczości społecznej w Unii Europejskiej/kraju/regionie.

Organizatorem forum jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze – organizator procesu koordynacji i monitorowania sektora ekonomii społecznej. Od grudnia 2015 r. realizuje projekt „Efekt Synergii – koordynacja lubuskiej ekonomii społecznej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu 2020. Głównym celem projektu jest poprawa warunków rozwoju podmiotów ekonomii społecznej oraz wzmacnianie potencjału instytucji otoczenia sektora w województwie lubuskim.

Do pobrania program wydarzenia:

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na spotkanie prosimy kierować na formularzu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz elektroniczny dostępny TUTAJ.

W razie pytań prosimy o kontakt z Katarzyną Jedynak na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie 68 323 19 27.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej http://es.lubuskie.pl/pl/Europejskie-Regiony-Gospodarki-Spolecznej-Lubuskie-Forum-2018

Partnerzy:
  • Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze (prowadzony przez konsorcjum: Fundację na rzecz Collegium Polonicum, Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Oddział w Zielonej Górze);
  • Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wlkp. (prowadzony przez konsorcjum: Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „Rozwój” w Gorzowie Wlkp., Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Dobiegniewie);
  • Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego – w ramach zawartego porozumienia wieloletni partner wspólnych przedsięwzięć w regionie;
  • Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej – zespół ludzi powołany uchwałą nr 23/278/15 Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 17 marca 2015 r., społecznie angażujących się w działania związane z wyznaczaniem wizji i kierunków rozwoju lubuskiej ekonomii społecznej. Ich zadaniem jest opiniowanie i kreowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań dot. ES z uwzględnieniem kierunków określonych w Lubuskim Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2015 – 2020;
  • Regionalne media: Polskie Radio „Radio Zachód”, Radio Zielona Góra, Telewizja Polska, Odział Gorzów Wlkp. – to wieloletni partnerzy medialni, wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze realizują projekty o charakterze społecznym.
NASZE STANOWISKA
 
O.P.O.S.
OPINIE CZŁONKÓW ZRZESZENIA
 
SEJM-SENAT-PREZYDENT
SYGNAŁ ŚRODOWISKOWY
 
ZRZESZENIE W MEDIACH

Kalendarium

poprzednim miesiącu lipiec 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 27 1 2 3 4 5 6
week 28 7 8 9 10 11 12 13
week 29 14 15 16 17 18 19 20
week 30 21 22 23 24 25 26 27
week 31 28 29 30 31

Facebook

Odliczamy

do rozpoczęcia trzeciego w tym roku Konwentu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego (nad morzem)
Odliczanie zapewnia Go Mylo Countdown

Sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności dla prezydentów, burmistrzów i wójtów?

TAK - 47.2%
NIE - 46%
Nie mam zdania - 6.8%

Wszystkie głosy: 176
Głosowanie na tą sondę zakończone aktywne: 01 Lis 2017 - 00:00

bottom
01.png02.png04.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png
 
Copyright © 2014. lubuskiegminy.pl Designed by: