Europejskie Regiony Gospodarki Społecznej – Lubuskie Forum 2018

Na prośbę Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze przekazujemy zaproszenie na Lubuskie Forum - Europejskie Regiony Gospodarki Społecznej.
Przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, instytucji wspierających sektor ekonomii społecznej, administracji rządowej, samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, przedstawicieli nauki, a także biznesu – zapraszamy do udziału w Europejskich Regionach Gospodarki Społecznej – Lubuskie Forum 2018, które odbędzie się 28 września w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze.

Celem forum jest popularyzacja działań, związanych z sektorem ekonomii społecznej (ES), wymiana doświadczeń oraz skuteczne implementowanie dobrych praktyk na poziomie lokalnym i regionalnym. Ponadto, łączenie środowisk, związanych z sektorem ekonomii społecznej, podnoszenie kompetencji osób działających w obszarze ES, prowadzące do zwiększenia wykorzystania narzędzi ekonomii społecznej w rozwoju społeczności lokalnych.

W ramach forum zostanie podjęty dialog między innymi nt.: działań na rzecz tworzenia porządku prawnego i społecznego, sprzyjającego rozwojowi ekonomii społecznej w Polsce i regionie, sieciowania podmiotów ekonomii społecznej, warunków koniecznych do dobrego funkcjonowania przedsiębiorczości społecznej w Unii Europejskiej/kraju/regionie.

Organizatorem forum jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze – organizator procesu koordynacji i monitorowania sektora ekonomii społecznej. Od grudnia 2015 r. realizuje projekt „Efekt Synergii – koordynacja lubuskiej ekonomii społecznej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu 2020. Głównym celem projektu jest poprawa warunków rozwoju podmiotów ekonomii społecznej oraz wzmacnianie potencjału instytucji otoczenia sektora w województwie lubuskim.

Do pobrania program wydarzenia:

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na spotkanie prosimy kierować na formularzu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz elektroniczny dostępny TUTAJ.

W razie pytań prosimy o kontakt z Katarzyną Jedynak na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie 68 323 19 27.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej http://es.lubuskie.pl/pl/Europejskie-Regiony-Gospodarki-Spolecznej-Lubuskie-Forum-2018

Partnerzy:
  • Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze (prowadzony przez konsorcjum: Fundację na rzecz Collegium Polonicum, Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Oddział w Zielonej Górze);
  • Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wlkp. (prowadzony przez konsorcjum: Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „Rozwój” w Gorzowie Wlkp., Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Dobiegniewie);
  • Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego – w ramach zawartego porozumienia wieloletni partner wspólnych przedsięwzięć w regionie;
  • Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej – zespół ludzi powołany uchwałą nr 23/278/15 Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 17 marca 2015 r., społecznie angażujących się w działania związane z wyznaczaniem wizji i kierunków rozwoju lubuskiej ekonomii społecznej. Ich zadaniem jest opiniowanie i kreowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań dot. ES z uwzględnieniem kierunków określonych w Lubuskim Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2015 – 2020;
  • Regionalne media: Polskie Radio „Radio Zachód”, Radio Zielona Góra, Telewizja Polska, Odział Gorzów Wlkp. – to wieloletni partnerzy medialni, wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze realizują projekty o charakterze społecznym.
NASZE STANOWISKA
 
O.P.O.S.
OPINIE CZŁONKÓW ZRZESZENIA
 
SEJM-SENAT-PREZYDENT
SYGNAŁ ŚRODOWISKOWY
 
ZRZESZENIE W MEDIACH

Kalendarium

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30

Facebook

Odliczamy

do rozpoczęcia trzeciego w tym roku Konwentu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego (nad morzem)
Odliczanie zapewnia Go Mylo Countdown

Sonda

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności dla prezydentów, burmistrzów i wójtów?

TAK - 47.2%
NIE - 46%
Nie mam zdania - 6.8%

Wszystkie głosy: 176
Głosowanie na tą sondę zakończone aktywne: 01 Lis 2017 - 00:00

bottom
01.png02.png04.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png12.png13.png14.png15.png16.png17.png
 
Copyright © 2014. lubuskiegminy.pl Designed by: